Divadlo pohádek

Krkonošské pohádky již tuto neděli

13.12.2013 16:43

Kuba, Anče, Hajnej, Trautenberk a samozřejmě Krakonoš již tuto neděli v Divadle pohádek v nové adaptaci legendárního večerníčku Krkonošské pohádky. A chybět nebude ani sojka! Představení začínají v 11:00 a 15:00 hod. v sále Divadla Metro, Národní 25, Praha 1. Vstupenky si můžete objednat zde.

Trautenberk má své panství hned vedle Krakonošova a toť se ví, malý pán a velký pán, to nikdy nedělá dobrotu.

Krkonošské pohádky zná určitě každý český divák. Již po mnoho let znovu a znovu okouzlují dětskou duši svou lidovou prostotou a pohádkovými příběhy o soupeření dobra a zla. Jejich autorka Božena Šimková pro liberecké divadlo vytvořila divadelní scénář. A tak Krkonošké pohádky dostaly svou jevištní podobu. V Divadle F. X. Šaldy v Liberci se už půl roku hrají za neobyčejného zájmu diváků. A nyní liberecké divadlo ve spolupráci s Divadlem pohádek připravilo pražskou premiéru.

V inscenaci uvidíte šest pohádek, které budou doplněny písničkami z Podkrkonoší a Pojizeří. Roli Krakonoše po slavném libereckém herci Františku Peterkovi převzal s velkou úctou Martin Polách. Dále uvidíte Barboru Mottlovou, Přemysla Houšku, Michala Maléře a Martina Otavu.

produkce

TOPlist TOPlist