Divadlo pohádek

Pohádka O chytré princezně již tuto neděli od 15:00 hod.

20.02.2014 10:00

Divadlo pohádek hraje i o jarních prázdninách! Již tuto neděli 23.2.2014 nás čeká klasická pohádka na motivy Boženy Němcové O chytré princezně. Začátek představení je od 15:00 hod. v sále Divadla Metro, Národní 25, Praha 1. Vstupenky si můžete rezervovat zde.

Po řadě moderních pohádkových titulů jsme tentokrát sáhli po klasice. Příběh princezny, které se podaří přelstít čerta, znají děti tak, jak jim ho kdysi odvyprávěla naše nejmilejší pohádkářka Božena Němcová. S vtipem a půvabem sobě vlastním zdůraznila ženskou chytrost, rozhodnost a vůli, s níž žena dokáže odstranit i nejhorší nástrahy, hrozící zničit její lásku. A tak pohádka O CHYTRÉ PRINCEZNĚ patří k nejtřpytivějším skvostům v české pohádkové pokladnici.

Autorčino vyprávění inspirovalo Jiřího Žáka. Zúročil svoje dlouholeté zkušenosti herce, režiséra i autora a pod stejnojmenným názvem oblékl CHYTROU PRINCEZNU do soudobého divadelního kabátu. Původního děje se přidržuje jen volně, ale zato zachovává poslání pohádky: spojí-li se srdce s rozumem, není žádná překážka nepřekonatelná.

produkce

TOPlist TOPlist