Krkonošské pohádky 2: Anče a Kuba mají Kubíčka

Každý příběh má své pokračování ...

Krkonošské pohádky 2: Anče a Kuba mají Kubíčka

Účinkují: Libor Jeník, Vojtěch Matějíčka, Barbora Mottlová, Kryštof Nohýnek, Radim Jíra, Michal Pazderka, Petr Pěknic, Štěpánka Prýmková
Autor: Božena Šimková, Vadim Petrov
Režie: Vít Prýmek
Délka pořadu: 90 min.
Vstupné: 169 Kč
Každý divák bez rozdílu věku musí mít vlastní vstupenku.


Trautenberk má své panství hned vedle Krakonošova a toť se ví, malý pán a velký pán, to nikdy nedělá dobrotu.

V potoce už uběhlo něco vody, Ančeti s Kubou se narodil kluk jak buk a dostal jméno Kubíček. Jinak ale vše zůstalo při starém a Trautenberk pořád na všechny křičí své himllaudóny, donrverty a krumcajs elementy a vymýšlí darebnosti ... Jenže Anče, Kuba, hajný a teď už i Kubíček si s ním vědí rady, a když ne, je nablízku Krakonoš.

Legendární Krkonošské pohádky zná zřejmě každý. Však také po právu v roce 2013 vyhráli anketu o nejoblíbenější večerníček. Mají celkem 20 epizod. Málokdo však tuší, že se v roce 1989 připravovalo natáčení dalších 7 dílů. K němu již bohužel nedošlo, ale jejich autorka nám na základě původních scénářů připravila představení Krkonošské pohádky 2: Anče a Kuba mají Kubíčka.

I když divadelních představení inspirovaných Krkonošskými pohádkami bylo (a je) celá řada, k jejich oficiální divadelní adaptaci došlo teprve v roce 2013. Jejich autorka Božena Šimková se sama podílela na vzniku divadelního scénáře. Na premiéře byla hotovým tvarem doslova nadšená.

Představení se hraje již 4 roky před permanentně vyprodaným hledištěm. A v roce 2017 uvádíme premiéru přímého pokračování původního příběhu, jehož příprava začala v roce 1989, ale nebylo již realizováno. A stejně jako u prvních Krkonošských pohádek, bude i v tomto představení použita původní „večerníčkovská“ hudba profesora Vadima Petrova.

V představení je použit stroboskop.


14.10.Krkonošské pohádky 2: Anče a Kuba mají Kubíčkavstupenky11:00
sobotaPraha 1, Divadlo Bez zábradlíhodin

Změna programu vyhrazena!


Fotogalerie:

Krkonošské pohádky 2: Anče a Kuba mají KubíčkaKrkonošské pohádky 2: Anče a Kuba mají KubíčkaKrkonošské pohádky 2: Anče a Kuba mají KubíčkaKrkonošské pohádky 2: Anče a Kuba mají Kubíčka

© 2008-2017 Kulturní portál.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Aplikace: Infanap.
TOPlist TOPlist