Divadlo pohádek

Křoupat zdravě, dá se hravě!

Křupavá pohádka s písničkami

Víte, že Jeníček a Mařenka byli u Ježibaby šťastní? Mohli jíst smažených a tučných jídel kolik chtěli. Víte, jak moc ztloustli? A kdo je zachránil? Co jíst, aby nám to myslelo a zároveň to chutnalo, vám předvede Michaela Dolinová. Čeká na vás křupavé představení s písničkami a Milanem Duchkem (ten ale k jídlu není).

Nový pořad Michaely Dolinové, která po Sněhánkách připravila další představení, které není v pravém smyslu slova pohádkou, ale velkým dialogem s dětmi.

Jak název "Křoupat zdravě-dá se hravě" napovídá, půjde o téma zdravého jídla, které mezi dětmi není zas tak populární. Na příkladu postav Jeníčka a Mařenky,kteří se v našem příběhu jmenují Křupík a Smaženka, Michaela ukazuje, kam to vede,když jsou děti ochotné obětovat smažené a křupavé pochutiny (které jejich organizmus zatěžují), za svoje zdraví, štíhlou pohyblivost a dokonce za lásku svých nejbližších. V příběhu vystupuje Babice Připálenice, která tady funguje coby majitelka "rychlého občerstvení s osmaženým až připáleným sortimentem jídel". Přesně takovým, jaké naše děti milují. Další děj ukáže, kam to může dojít, když je někdo zavřený a násilím nucený tyhle věci sníst. Nejenže se mu to zprotiví ale ještě navíc příšerně ztloustne. Ke "ztloustnutí" na jevišti skutečně dojde!

Tento příběh, který samozřejmě dobře skončí, by měl ukázat, jak chutné a zábavné mohou být ty zdravé a netučné a přesto hodnotné potraviny. Příběhem se vinou písničky na téma jídla a pochutnávání (Představte si, co jsem měl dnes k obědu od J. Šlitra), soutěže, ve kterých děti samy určují a hádají na co je která potravina dobrá a ze které jenom ztloustneme.

Celý příběh končí tím, že Babice Připálenice musí změnit sortiment jídel z nezdravých na zdravá. Samotné děti by jí měly napovídat, které ...

Hrají: Michaela Dolinová, Milan Duchek
Žánr:představení pro děti
Délka:60 min.
Upozornění:Pedagogický doprovod vstup zdarma.
TOPlist TOPlist