Lotrando a Zubejda

Lotrando a Zubejda

Pod dubem, za dubem, tam tě oškubem!

Pohádkový muzikál s písničkami Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře na motivy stejnojmenné filmové předlohy.

Za lesy hlubokými a kopci oblými se rozkládá půvabná česká kotlina. Kromě obyvatel počestných a pracovitých tu ale bydlí také loupežníci. Nejhorší z nich, starý raubíř Lotrando, si pro samé obírání pocestných málem ani nevšiml, že mu z jeho syna vyrostl pěkný, ale nevzdělaný mladík. Pošle proto mladého Lotranda do kláštera, aby se mu dostalo řádného vychování.

Z chlapce, který dosud rostl jako dříví v lese, se mezi mnichy stane jemný mladý muž. Jako poslušný syn svému umírajícímu otci slíbí, že řádně převezme jeho řemeslo. Když se duše starého arcilotra konečně odebere do pekla, nastanou mladému Lotrandovi těžké chvíle. Jako slušně vychovaný člověk není schopen obrat ani toho nejneobyčejnějšího kupčíka.

Ještěže potká drvoštěpa Drnce, který se s ním rozdělí o kus chleba s tvarohem. S fortelným dřevorubcem Drncem se Lotrando dostane také do daleké Solimánie. Tam už dlouhou dobu shánějí pravého studovaného doktora. Člověka, který má před lékařským jménem slabiku „Dr“.

Jedině takový muž by prý mohl vyléčit jejich stonavou princeznu Zubejdu ….

Hrají: Ondřej Hyneš / Marek Zeman, Natálie Venturová / Kateřina Zapletalová, Daniel Koťan / Patrik Vojtíšek / Matěj Merunka, Romana Sittová, Jiří Krejčí / Ondřej Pech
Autor: Zdeněk Svěrák, Jaroslav Uhlíř, Karel Smyczek, Radovan Snítil
Režie: Libor Jeník
Žánr:představení pro děti
Délka:60 min.
Premiéra:18.01.2020
Produkce:Divadlo Agáta
Vstupné:199 Kč
Upozornění:Každý divák bez rozdílu věku musí mít vlastní vstupenku.

Termíny:

28.12.2021 15:00 Út
Divadlo Bez zábradlí, Praha 1
22.01.2022 11:00 So
Divadlo Bez zábradlí, Praha 1
TOPlist TOPlist