Divadlo pohádek

Petra Černocká

Narodila se 24. listopadu 1949 v Praze. Kdyby se všechno vyvíjelo trošičku jinak, dnes bychom se s Petrou Černockou setkali třeba v Národním divadle, kde by nám (a taky Jeníkovi) zpívala Věrné milování. Vystudovala totiž operní zpěv a hru na klavír na pražské konzervatoři, ale pak se objevila ve skupině Pastýři, odkud pochází její první známá písnička Ovečka.

Ani ona se nevyhnula Semaforu, kde nejprve krátce účinkovala ve skupině Miloslava Šimka (Besídka v rašeliništi) a později ve skupině Jiřího Suchého (Jonáš a dr. Matrace, Čarodějky). Kde by jí asi napadlo, že za pár let bude hrát hlavní roli v kouzelnickém filmu Dívka na koštěti a zpívat titulní píseň o Saxaně. Herecky se uplatnila i ve třídílném seriálu bratislavské televize Nepokojná láska, kde si zahrála vesnickou dívku, později pak hrála ve slovenském filmu Otec. Dlouhá léta zpívala se skupinou Kardinálové Zdeňka Merty.

Po rozpadu skupiny se nějaký čas objevovala na koncertech po boku zpěváka Jiřího Štědroně se skupinou Golf. V této skupině se také seznámila se svým nynějším manželem kytaristou Jiřím Pracným a v současnosti spolu vystupují po celé republice, ale i na Slovensku, kde je Petra velmi žádanou zpěvačkou. Koncertuje, vydává desky a nepravidelně se objevuje jako moderátorka TV hudebních pořadů. Je vášnivou milovnicí a sponzorkou opuštěných zvířat a zvířat chovaných v zoo.

Mezi ostatními zpěvačkami představuje typ obyčejné, ničím nekomplikované ženy, která má prostě starosti jako kterákoli jiná a nechybí při žádné legraci. Písničky, které zpívá, jsou tomu typu ideální. Nic nepředstírají, netváří se hlubokomyslně a tisíce příznivců Petry Černocké určitě potěší. Z prvního manželství s Janem Vaculíkem, má Petra dceru Báru Vaculíkovou. V listopadu 2006 vydala nové CD Souhvězdí střelce a v současné době dokončila natáčení volného pokračování Dívky na koštěti, které ponese název Saxana - Veletrh strašidel.

Bližší informace: www.petracernocka.cz


TOPlist TOPlist