Divadlo pohádek

Jolana Smyčková

Narodila se 20.5.1979 v Ústí nad Labem. S divadelním prostředím se seznámila velice brzy, protože tatínek byl sólistou ústecké opery. A tak už ve třech letech byla častým a vděčným divákem operních představení.v 8 letech si poprvé zahrála na jevišti v opeře Jakobín. Pak následovala další účinkování v dětském divadelním sboru.

Od 5 let začala navštěvovat Základní uměleckou školu - nejprve hudební obor (klavír, později i zpěv). Brzy docházku rozšířila o taneční obor a ve 12 letech přidala i obor dramatický. Ten jí učaroval nejvíc.Tak se stalo, že místo očekávaných studií hudby si podala přihlášku ke studiu na Státní konzervatoři v Praze - obor hudebně dramatický (tedy herectví). To bylo v roce 1993. Byla přijata a šestileté studium zakončila absolutoriem v roce 1999. Kromě herectví se však i nadále věnovala ( a věnuje) studiu zpěvu u prof. Lídy Noppové a prof. Vavrečkové.

Už při studiích začala s dabingem a dabuje stále. Jako posluchačka 4. ročníku hostovala v Divadle Rokoko v inscenaci Romové a Jule. Rovněž byla při tom, když se rekonstruovalo Divadlo Na Fidlovačce a 2 sezóny působila i zde. Největší radost měla ale z úspěšného konkurzu do Divadla Semafor (ještě v době studií - v 5. ročníku). V tomto divadle působí doposud.

S Jiřím Suchým se objevuje také na koncertech, v televizi (u nás, v Polsku, na Slovensku) a zahrála si i v jeho filmech (Královna bublin, Zajatec lesa). Věnuje se také práci pro děti - v titulní roli pohádky Malá mořská víla, Princezna a loupežníci a dalších.

Bližší informace: www.jolanasmyckova.com


TOPlist TOPlist