Divadlo pohádek

David Bouša

Už od malinka jsem miloval zpívání! Od svých 5ti let jsem chodil do Kuhnova dětského sboru, kde jsem zpíval "neuvěřitelných" 11 let a s nímž jsem procestoval řadu vzdálených i blízkých míst (např. Amerika, Japonsko, Itálie, Polsko, Švýcarsko, Německo). Díky sboru jsem si zahrál v Národním divadle a Státní Opeře v operách Carmen, Tosca, Rigoletto a Liška Bystrouška či v muzikále Evita a v neposlední řadě jsem také se sborem vystoupil v proslulé New Yorkské Carnegie Hall! Později jsem sólově účinkoval v muzikálech Za zvuků hudby (Hudební Divadlo Karlín) - role Fridricha – jedno ze sedmi dětí kapitána von Trappa, Bylo nás pět (hlavní role Petr Bajza), Malý Princ (role krále) a Pokrevní bratři (sbor) v divadle Blaník!

Momentálně dokončuji studium na Pražské státní konzervatoři - od září nastupuji do posledního (absolventského) ročníku. Hraji v divadle Semafor (Pokušení svatého Antonína, Lysistrata) a jsem členem Hudebního Divadla Karlín (účinkuji v muzikálech Limonádový Joe, Čardášová princezna, Jekyll a Hyde a Zpívání v dešti)! Můj hlas jste mohli slyšet i v televizi – již podruhé jsem nazpíval Kena do animovaných pohádek o Barbie a namluvil jsem i několik reklam na hračky pro děti (třeba Buggaz holubi z nosu, Musshabelly, Egg Flick).

Rád zpívám, tančím, hraji, chodím do přírody a často se dívám na televizi, u které se vždycky rád dobře nadlábnu! Mám rád zvířátka (hlavně pejsky - časem si chci jednoho pořídit). Až maminka dovolí.

V projektu Myš a Maš jsem proto, že je to pro mě nová zkušenost a možnost profesního zdokonalení. Současně je to příjemná práce s dětmi a s fajn mladými kolegy.

Bližší informace: www.davidbousa.cz


TOPlist TOPlist