Divadlo pohádek

Milan Schejbal

Režisér, dramaturg a pedagog Milan Schejbal se narodil na sklonku roku 1952 v Hradci Králové. Studium češtiny a angličtiny na Filosofické fakultě Univerzity Karlovy vyměnil za studium činoherní režie na DAMU, které absolvoval roku 1990 poté, co již měl za sebou řadu praktických amatérských i profesionálních divadelních zkušeností. Od roku 1983 působil jako dramaturg a později režisér v Žižkovském divadle, mezi lety 1990 a 1992 byl jeho ředitelem. Od poloviny devadesátých letech působí jako režisér například v Klicperově divadle v Hradci Králové, v Divadle A. Dvořáka v Příbrami, Městském divadle Most, Činoherním studiu Ústí nad Labem, Městském divadle Kolín, Horáckém divadle Jihlava, Divadle X. F. Šaldy v Liberci, Moravském divadle Olomouc, Středočeském divadle Kladno, či ve Východočeském divadle Pardubice. Hostoval také ve Stuttgartu v Theater der Altstadt. Mezi lety 1994 a 2006 zastával funkci uměleckého šéfa v Divadle ABC v Praze, kde také režíroval, a od roku 2007 je umělecký šéfem Divadla A. Dvořáka Příbram.

Milan Schejbal se zaměřuje především na divadelní komedie, z nichž si často vybírá z nejúspěšnějších textů současných autorů. Mezi jeho divácky oblíbenými inscenacemi však najdeme také komedie staršího data (Večer tříkrálový, Charleyova teta, Brouk v hlavě, Škola základ života) či dramatizace románových předloh (Dáma s kaméliemi, Saturnin, Tři muži ve člunu a pes, Jak jsem vyhrál válku).

Inzentivně se věnuje amatérským divadelním přehlídkám, spolupracuje také s Českým rozhlasem. Má zkušenosti s výukou studentů hudebně-dramatického oddělení na pražské konzervatoři, od roku 1996 dosud vyučuje na katedře činoherního divadla na DAMU. Roku 2010 obdržel Cenu ministra kultury ČR za divadelní a slovesné aktivity.

Termíny představení:

10.12.2022 15:00 So
Krkonošské pohádky
Divadlo Horní Počernice, Praha
18.12.2022 16:00 Ne
15.01.2023 16:00 Ne
Krkonošské pohádky
Divadlo F. X. Šaldy, Liberec

TOPlist TOPlist